• Pirmo užsakymo dydis
    užsiregistravus neribojamas
  • Pristatymo kaina
    5 Eur
  • Pristatymas
    per 1-3 d.d.
  • Informacija
    8 659 25639, I-V 9-18 val.
Krepšelis

RAFUS - veterinarai rekomenduoja

Ar RAFUS tinka katėms?

 

AR RAFUS MENU TINKAMAS MAISTAS KATĖMS?

Trumpas atsakymas – taip, tačiau mitybą būtina papildyti taurinu. Apie tai ir dar daugiau – skaitykite žemiau.

RAW MITYBOS NAUDA KATĖMS

Pagrindiniai raw mitybos pliusai katėms yra: 

  • Mityba žalios mėsos pagrindu skatina vandens įsisavinimą
  • Žalios, neapdirbtos mėsos proteiną katei pasisavinti yra daug paprasčiau lyginant su itin apdorotu maistu
  • Mėsoje mažiau angliavandenių – tai padeda sureguliuoti svorį

Todėl gydymo tikslais, netgi jeigu gyvūnas turi tam tikrų sveikatos sutrikimų ar spec. poreikių, raw mityba katėms gali būti ypatingai naudinga.

RAW MITYBĄ KATĖMS PAPILDYKITE TAURINU

Taurinas yra būtina aminorūgštis katėms ir kačiukams, reikalinga optimaliai akių ir širdies veiklai palaikyti. Taip pat nustatyta, kad jis svarbus vaisiaus vystymuisi, augimui, dauginimuisi, regai, klausai, kraujo trombocitams, imuniniam atsakui, antioksidacijai ir tulžies rūgšties gamybai.Taurinas yra nepakeičiama aminorūgštis, kuri randama tik gyvūnų raumenų ir organų audiniuose.

Kačių šeimininkai taip pat gali maitinti Rafus maistu savo augintinius, tik svarbu mūsų receptūras papilyti taurinu su konkrečiomis rekomendacijomis.

Jeigu norite šerti katę namie gamintu maistu, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad gaminant karštis sunaikina daugiau nei pusę (apie 65%) taurino kiekio maiste. Na, o jeigu katę norite maitinti žalia mėsa, turite atminti, kad šaltis veikia taip pat – sunaikina taurino kiekį mėsoje. Be to, daržovėse ir grūduose beveik nėra išmatuojamo taurino kiekio. Dėl šių priežasčių taurino papildas paprastai reikalingas katėms, ėdančioms žalią mėsą. Daugeliui kačių rekomenduojamas kiekis – nuo 35 iki 55 mg taurino per dieną.

KOKIOJE MĖSOJE TAURINO DAUGIAUSIA?

Naudinga žinoti, kad taurino koncentracija skiriasi, priklausomai nuo mėsos rūšies. Didesnės masės gyvūnų mėsoje (pvz. galvijų) taurino aptinkama mažiau. Mažesni gyvūnai (pvz. žuvys, paukščiai ar graužikai) turi daug didesnę taurino koncentraciją.

Kalakutiena (žalia mėsa): 306 mg/100g 
Vištienos kepenėlės (žalia mėsa): 110mg/100g
Vištiena (žalia mėsa): 82.6mg/100g
Jautienos kepenėlės (žalia mėsa): 68.8mg/100g
Jaučio širdis (žalia mėsa): 63.2mg/100g
Aviena (žalia mėsa): 43.8mg/100g
Jautiena (žalia mėsa): 43.1mg/100g
Liesa kalakutiena (žalia mėsa): 29.6mg/100g
Liesa vištiena (lžalia mėsa): 17.5mg/100g

Tad prie RAFUS mitybos, pasiskaičiavus paros normą nuo 35-55mg, galima vartoti papildomus organus – širdis ar kepenis kaip taurino šaltinį arba rinktis papildus ir naudoti pagal anotaciją.

Vienas iš papildų, kuriuos galima vartoti būtų šis: ANIBIO Taurinas katėms.

Taip pat kitus veterinarinius taurino papildus galima įsigyti veterinarijos vaistinėse ar klinikose. 

PAPILDOMA REKOMENDUOJAMA PROFILAKTIKA KATĖMS

Papildomai primename, kad periodiškai profilaktikai katėms reikia skirti priemones nuo plaukų sąvėlų pasišalinimo iš virkšinamojo trakto, jeigu manote, kad jūsų katė turi problemų juos pašalinti natūraliai. 

  • Užlašinkite šiek tiek alyvuogių aliejaus ant katės maisto. Pakaks vieno arbatinio šaukštelio per savaitę. Aliejus gali palengvinti virškinimą, sumažinti skrandžio skausmus ir padėti plaukams natūraliai pasišalinti. Taip pat galite išbandyti ir kitus aliejus, pvz. mineralinis, kukurūzų ar šafrano aliejus. Venkite lašinti aliejų tiesiai į burną, nes jis gali patekti į plaučius.
  • Dažnas šukavimas – taip mažiau plaukų pateks į katės organizmą
  • Ląsteliena: obuoliai, morkos, moliūgas, kačių žolė – galima papildyti mitybą šiais produktais.

Jei šios priemonės nepadeda, atsižvelgiant į situaciją ir sąlygas, taip pat galima naudoti ir veterinarinius preparatus – tam skirtas pastas, kurias galima įsigyti veterinarijos klinikose ar vaistinėse ir naudoti atitinkamai pagal anotaciją.

Dėl tinkamiausios mitybos, tam tikriems susirgimams, papildų vartojimo – pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju, nes papildai, jų normos ir mitybos principai priklauso nuo gyvūno būklės, tyrimų rezultatų.

Primename, kad raw mitybos klausimais visada galite nemokamai konsultuotis su mūsų partnere veterinare Dominyka, parašę jai užklausą čia.